تبلیغات
خاطره بازی پایین روچی - گزارش تصویری از مراسم استقبال و ولیمه حجاج پایین روچ
خاطره بازی پایین روچی
هرجا میشی بُشو ولی اَلِموتی خاک یادِت نُشو
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


خاطره بازی پایین روچی اولین وبلاگ روستای روچ سفلی (پایین روچ) میباشد در این وبلاگ قصد داریم تا ضمن پوشش خبری و تصویری از این روزهای پایین روچ , گوشه چشمی هم به گذشته پایین روچ داشته باشیم تا آلبوم خاطره هارو که این روزها کمتر سراغش رو میگیریم , باهم ورق بزنیم.
ان شاء الله

مدیر وبلاگ : ابراهیم غلامی روچی

  در روز چهارشنبه چهاردهم خرداد ماه 1393 حاجیان پایین روچ , جناب آقای حاج اسحاق

غلامی روچی و همسر محترمه  و حاج علیرضا غلامی روچی و همسر محترمه به همراه دو

 دلبندشان از سفر مکه مکرمه و مدینه منوره بازگشتند


 

انتظار مردم پایین روچ برای رسیدن حجاجو سرانجام انتظار ها به پایان رسیدعطر و دود اسپند فضای خاصی رو ایجاد کرده بود

حاج اسحاق غلامی از لنز دوربین آقای مجیدیهجوم برای تبرک جستن از حاج خانم

آقا سعید هم شور و حال خاصی را با چاووشی خوانی ایجاد کرده بود

زحمت کش بی ادعا
و این هم روز ولیمه حاجیان در مسجد صاحب الزمان پایین روچادای فریضه نماز
و در پایان ...
امیدواریم خداوند منان چنین سفرهایی را نصیب همه ی آرزومندان نماید...نوع مطلب : آخرین خبر، 
برچسب ها : پایین روچ، روچ سفلی، الموت،
لینک های مرتبط :
ابراهیم غلامی روچی
شنبه 17 خرداد 1393
چهارشنبه 25 آذر 1394 13:04
با عرض سلام و خسته نباشید به مهندس اقا ابراهیم بعرض می رساند این اقای عالم باقری خیلی ادم بی ازار و خوبیه ولیکن خودش ی وبلاگ داره که وبلاگش مثل خودش با همه قهره و ساکته .بابا بجای این حرفها تشویق کن نسل قبل انقلابی با انقلابی مهربون باش .
ابراهیم غلامی روچی : سلام از بنده است ، ممنوم شما لطف دارید.
چه عرض کنم ....
جمعه 11 اردیبهشت 1394 08:59
سلام به همشهریه با ذوق ، خوش فکر ومحجوب و مودبم ابراهیم خان غلامی ، راستش نفهمیدم از کدوم ریشه ای و برام ناآشنایی و قاعدتا از جوونای نسل 70 یا 80 هستی ، بفرمایید بد نیست شاید با پدرتون رفاقتی داشته باشم ولی یادت نره خیلی آقا و با معرفت و با ذوقی ، افتخار همه مونی ، سرمایه های ما شما جوونای خوب و با وقار هستین ، یه پیشنها د داشتم :با آقا محمد رضا غلامی دلاور و همسایه خوبه جیر محله ای ام که گل سرسبده مثل شما و خوش ذوق و با سلیقه اس ، بیاین عکس های بزرگان شهرمون پایین روچو ،که پایتخت قدیم ایران بوده و الان پایتخت قزوینه ، الموت که جایه خودداره رو جمع کنید و تو سایت تحت عنوان بزرگان سفر کرده بذارین منم کمکتون میکنم از همشون هر کیو که تونستیم ، از آبا سلمان گرفته تا عموحسین و عمو محمود ،زکریا دایی و دایی قاسم و خاور مرحوم و ..... تا به دنیا نشون بدیم همبستگی و رفاقته تموم اهالی شهرمونومدیون اوناییم و ما هم از نسل اوناییم . ، جیر و جار باید دستمایه اتحادمون باشه که الحمدالله هم داریم و خوبشم داریم تا کور شود هر انکه نتواند دید ، راستی به بعضی از جوونایه خوب جیر محله هم بگین ظرفیت داشته باشن ، و با شنیدن یک کلمه جیر مثل اسپند رو آتش به جلز ولز نیفتن ، انگار دنباله بهونه ان و یادشون رفته منم الان جیر محله ای هستم ، بغله قبرستون خونمونه ، ولی بدونن خبری نیس و همه ی جوونای امروزی چه جیر و چه جار همه سرمایه بزرگ شهرمونند . شاد و موفق باشی
ابراهیم غلامی روچی : سلام از ماست، آقای باقری این همه نشونه داخل وبلاگ هست که شما میتونستید به هویت بنده پی ببرید، اما بهرحال، بنده ابراهیم غلامی روچی ، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ، متولد 1370 ، نوه مرحوم حاج احمد غلامی و برادرزاده اعتبار پایین روچ ، شهید نایب غلامی و فرزند آقای کورش غلامی هستم.

سراپا مشتاق همکاری با شما هستم. پیشنهاد شما جزء برنامه های آتی بنده برای پر بار کردن وبلاگ بود تا در موقع فراغت به آن رسیدگی کنم، هرچند الان هم بخش آلبوم خاطره ها در وبلاگ فعال است و هرزگاهی عکس های قدیمی رو در آن قرار میدم.
اگه اجازه بدین استارت این کارو بعد از پایان ترم تحصیلی بزنیم چون این روزا گرفتار درس و دانشگاهم. بازهم از سوء برداشت پیش اومده عذرخواهی میکنم.
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 23:33
یه پایین روچ و یه دنیا گل سرسبد ، جوونایه خوب ، بافرهنگ ، امروزی ، خوش ذوق، تحصیل کرده و .... ،عکسهایی رو بمناسبت تشرف مرحوم غلامی بطور تصادفی تو سایت دیدم و از سلیقه و زحمت عاملش بسیار خوشحال شدم و به مزاح هم یک کلمه جیر محله ای بکار بردم ، مثله اینکه به مزاج بعضیا خوش نیومد ، باشه ، آقا ببخشید ، ولی یادمون باشه همبستگی هامون که ریشه در پدران و پیشینیانمون داره و ما هم باید داشته باشیم محکمتر از کذشته ها یه اصله برا هممون ،چون فامیل و از یک روستاو ریشه ایم ومنم سخت بهش پایبندم و افتخار ورود به روستا و زیارت همه ی فامیلان و آشنایان برامون دنیا دنیا ارزشه و با دیدنشون تموم خستگیها و کسالتهای زندگی شهری از تنمون در میره ، حتی ورودی ده وقتی آدم رو قبور نگاه میکنه و اسم آدمایه تو خاک خوابیده رو میبینه افتخار به گذشته هاش میکنه مثلا اسم دایی زکریا یا دایی قاسم یا عمو سلیمان و ... رو که ادم میبینه احساس یکی بودنای گذشتگان برامون تداعی میشه که باید سرمشق ماها باشن .
ولی یادمون نره آب و هوای بالا محله یه چیز دیگس ، نشون به این نشونی همتون زدین اومدین بالا محله و جیر محله رو ولش کردین ،
ابراهیم غلامی روچی : خواهش می کنم شما اختیار دارین، ما که همچنان در جیر محله ساکنیم و شما همسایه ما در جیر محله شده اید
قطعا با شما موافقم ، نمیدونم شاید با روحیات شما آشنایی نداشتم و از صحبت های شما سوء برداشت کردم چراکه تاالان شمارو از نزدیک زیارت نکردم.
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 21:28
سلام بر همشهریه خوبم ، وقتی از دیدن سایت خوبت با اون عکسهای زیبا لذت بردم واز سر شوق و مزاح فقط یک کلمه جیرمحله را بکاربردم چرا همشهریها اینقدر برآشفته شدن ،معلومه که هنوز ظرفیت لازمو ندارن و خدا بهشون بده ، یادمان باشه همه فامیل و رفیق و همسایه هستیم و بعبارتی از یه خونیم و به هم افتخار میکنیم من مخلص همه ی جیر محله ایهای خوب و با صفا و نجیب بویژه طایفه قاسم عدی مرحوم و .... شاد باشی و موفق
ابراهیم غلامی روچی : سلام آقای باقری ، شما بزرگتر مایی و احترامتون واجب، اما قبول کنید که عبارت حیف که جیرمحله ای هستی خیلی معنی داره و بنده و باقی عزیزان باتوجه به شخصیتی که از شما و اخوی در ذهن داشتیم انتظار چنین طرز تفکری رو از شما نداشتیم ( هر چند که به مزاح باشد) . یه زمانی یکسری از افراد بنا به دلایلی پایین روچ رو به دو بخش پایین محله و بالا محله تقسیم کردن و ضررشو هنوز هم داریم میبینیم ، چه خوب که با فراموشی این اینجور افکار زمینه اتحاد و همبستگی بیشتر رو فراهم کنیم. چراکه به گفته جنابعالی همه ما با هم فامیلیم و از یک چشمه آب میخوریم ، برای شخص بنده فقط و فقط پایین روچی بودن مهمه ولاغیر.
سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 00:36
ابراهیم جان جواب آقای عالم باقری را خودت دادی کافی بود. ازشماودوستانت میخواهم وارد مسائل حاشیه ای روچ سفلی نشوید نگذارید حرمت های محل شکسته شود چون سایت شما دردسترس همگان میباشد.
آقای عالم باقری چندین سال از محل دوربوده وهمیشه گوشه گیراست ازاینکه مردم محل باهم خوب باشن یانباشن برایش فرقی نمیکند.

از نوشتن این مطلب بیشتر بخاطر اینکه شماها راواردحاشیه کند منظور دیگری ندارد .
ابراهیم غلامی روچی : من هم از دوستان میخوام بیشتر از این به این مسئله دامن نزنند چراکه جز تفرقه و نفاق سودی نداره . ممنوم
دوشنبه 31 فروردین 1394 17:54
سلام، فقط میتونم بگم متاسفم برای کسانی که در زمان کنونی ، تفکرات شون هنوز درگیر مسائل قدیمی و قبیله ای هست، کسانی که برای خود تفرخ واهی قائل هستند و جیرمحله ، جورمحله میکنند، شاید دلیل بسیاری از مشکلات پیشین و کنونی روستای پایین روچ از همین طرز تفکر نشات میگیره، تفکری پوسیده که حتی شوخی اش هم باعث نفاق و عدم اجماع اهالی میشه. سالهاست که اتحاد خوبی در روستا در حال شکل گیریه که نتیجه بخش هم بوده، اتفاقات خوبی که در چند سال اخیر در پایین روچ افتاده(مثل آسفالت جاده روستا، احداث منبع فلزی مدرن و کنتورسازی آب و......) در راستای همین اتحاد شکل گرفته که اکثریت پایین محله و اقلیت بالا محله موفق به انجام آن شدند که حتی سنگ اندازی بعضی ها هم نتونست مانع این اجماع بشه، در آخر بگم که کسانی که دیانت در ظواهر پوششی و جسمی شون دیده میشه، باید این مفاهیم نورانی و عمیق اسلامی را هم در فکر و دلشون تسری بدند که خدای ناکرده به ریاکاری متهم نشند.
ابراهیم غلامی روچی : ...
شنبه 29 فروردین 1394 22:57
باسلام خدمت آقای عالم باقری.از اینکه مطالب،مورد توجه شما قرارگرفته بسیار خوشحالیم.همونطور که مدیر وبلاگ اشاره کردن،هدف از راه اندازی این وبلاگ ایجاد همبستگیه .واضحه که تو این فضا جایی برای هیچگونه تفکیک قومیت ونژادی وجود نداره.ابراز حس برتری(اونم برتری واهی)قومی ونژادی در واقع یک جور برگشت به فرهنگ عرب جاهلیته.امیدوارم همه به این درک برسیم که روابط بر اساس احترام متقابله. "ان اکرمکم عندالله اتقیکم" (بهترین شما نزد خداوند، باتقواترین شماست)
ابراهیم غلامی روچی : ...
جمعه 28 فروردین 1394 23:38
ابی جان خسته نباشی ،از اینکه وبلاگت داره روز به روز پربارتر و جذاب تر میشه خوشحالم.خدا رو شکر که جار مله ای نیستی...بیا تا قدر یکدیگر بدانیم.
ابراهیم غلامی روچی : خواهش میکنم، من منظور آقای عالم باقری رو متوجه نشدم شاید خود ایشون بهتر توضیح بدن...
چهارشنبه 26 فروردین 1394 19:34
آفرین بر این ذوق و سلیقه همشهری خوبم . حیف که جیر محله ای هستی ، ولی بازم دمت گرم ، به ما هم سرس بزن alembagheri.com
ابراهیم غلامی روچی : سلام ممنونم از بازدیدتون.شما لطف دارین .
جسارتا سوای بالا و پایین، بنده پایین روچی ام، یکی از هدف های این وبلاگ (همانطور که از عنوانش مشخص است)
فراهم کردن محفلی صمیمی بین پایین روچی ها و از آن مهمتر فراموش کردن کهنه اختلافات محلی در بستر خاطره بازی با عکس ها و خاطره های قدیمی است.
اتفاقا وبلاگ شماروهم کم وبیش سر میزنم خیلی وقته که مطلبی راجع به پایین روچ کار نکردین.
دوشنبه 1 دی 1393 13:16
آقای غلامی با سلام واحترام كمال تشكر را از جنابعالی به خاطر زحمتات خوب وشایسته ات برای این تصاویر خوب كه بنده را به یاد دوران تحصیلات ابتدائی وراهنمایی قبل از انقلاب وبعد از انقلاب در پائین روچ با افتخار الموت وافتخار روستا شهید نایب غلامی كه خبر شهادت ایشان را در كوه بالاروچ مشغول الهو جینی برای مرحوم غلام علی شعبانی با پسرش اقاضرغام و آقای احمد مظفری زواركی با پدر شهید وعموهای گرامی وفامیلهای عزیزم در در جوسرا شنیدیم برای تشیع ومراسم همه كارراتعطیل كردیم به روستای پائین روچ آمدیم . روح همه شهدا شاد باشد انشاالله .از خداوند بزرگ آرزوی سربلندی وسلامتی برای همه فامیلهای خوب دارم با تشكر احمد زارعی سراجكلایه
ابراهیم غلامی روچی : از اظهار لطف جنابعالی کمال تشکر را دارم . خیلی خوشحالم که این وبلاگ اسباب نزدیکی بیشتر اقوام و آشنایان را فراهم نموده ، پیام شمارو به پدر و عموهام منتقل می کنم ، بنده هم برای شما وخانواده محترم آرزوی سلامتی می کنم.
دوشنبه 6 مرداد 1393 21:32
اقا ESSIمرحبا به افکار جنابعالی . بنده نیز از همین جا می خواهم به خانواده ان مرحوم تبریک عرض نموده و به انها بگویم خوش به سعادتشون. من شنیدم زمانی که ان مرحوم قصد سفر به زیارت خانه خدا راداشت جهت خداحافظی به یک یک منازل اهالی روستا رفته وهم خداحافظی و هم حلالیت طلبیده است و بعد از انجام سفر نیز قبل از اینکه خدایی ناکرده کس از ایشان رنجیده خاطر شود به دنیای اخرت سفر کرده است و همچنین مصادف شدن با شب های قدر و شهادت مولای شیعیان نشان از سعادت اخروی می باشد با تشکر از مدیر وبلاگ
ابراهیم غلامی روچی : بنده هم از شما بابت حضورتون در وبلاگ و ابراز همدردی با خانواده آن مرحوم تشکر میکنم
دوشنبه 6 مرداد 1393 15:42
با اینکه تحمل غم از دست دادن چنین پدری دلسوز،با محبت و زحمتکشی هم برای خانواده اون مرحوم هم برای سایر بستگان دور و نزدیک سخته ولی یه چیزی رو فراموش نکنیم که چه سعادت پاک و زیبایی نصیبشون شد،چهل روز پس از سفر حج برگشتن،تو ماه رمضان اونم شب 19 از دنیا رفتن،سومشون با شهادت حضرت علی (ع) یکی شدن و...اینا سعادتی که خداوند متعال به همه بنده هاش نمیده.روحش شاد ویادش گرامی باد.
ابراهیم غلامی روچی : ممنون اسی جان از یادآوریت
پنجشنبه 2 مرداد 1393 01:10
باسلام..
وچه زود حال میشود گذشته میشود خاطره گاهی هم بامرورشون گوشه ی چشممان نمناک میشود وخاطره بودن با کسانی که دیگر بودن در کنارشان راتجربه نخواهیم کرد
ابراهیم غلامی روچی : ممنونم میثم جان از یادآوریت. جا داره در اینجا مصیبت وارده را به خانواده آن مرحوم تسلیت عرض کنم
چهارشنبه 21 خرداد 1393 08:32
ممنون ابی جون دستت درد نکنه ایشالاه قسمت شما بشه بعد ما بیایم عکاسی کنیم
ابراهیم غلامی روچی : خواهش میکنم قربونت داش مجید .قسمت شما بشه
سه شنبه 20 خرداد 1393 10:51
به كعبه گفتم؛ توازخاكى، من از خاك...
چرا باید به دور تو بگردم ؟؟؟
ندا آمد، تو با پا آمدى، باید بگردى !
برو، با دل بیا تا من بگردم ...
با عرض سلام و ادب، بازم تشكر میكنم بابت عكسهاى زیباتون
وامیدوارم خداوند توفیق این سفر رویایى روهمراه با بینش ودرك حقیقى
به همه ى آرزومندان عطا بفرماید،آمین
ابراهیم غلامی روچی : خواهش میکنم .ان شاءاله
دوشنبه 19 خرداد 1393 23:53
سلام از همین جا به نمایندگی از همه کسانی که توی این مراسم حضور داشتن تشکر وقدرانی میکنم انشاله شهد شیرین این زیارت قسمت همه ارزومندها بشه
اقا ابراهیم و حاج مهدی از اینکه این مراسم رو به تصویر کشیدید ممنونم خیلی قشنگ بود
ابراهیم غلامی روچی : ممنون حمید جان وظیفه است
دوشنبه 19 خرداد 1393 20:49
مراسم عالی بود،دست همگی از بانی مجلس گرفته تا زحمت کش بی ادعا درد نکنه.انشاءالله قسمت بشه همگی بریم.من عاشق این دورهم جمع شدنام و ازهمینجا به دعای حاج مهدی میگم آمین.
ابراهیم غلامی روچی : مرسی اسی جان
دوشنبه 19 خرداد 1393 12:53
سلام مثل همیشه عالی.عکس ها خیلی خوب بود فقط کاش میگفتی مکانش کجاست
یه حس خوبی بهم دست میده وقتی این عکس هارو نگاه میکنم.موفق باشی
ابراهیم غلامی روچی : سلام خیلی ممنونم. جالبه که هنوز هویت شما برای ما مجهول مونده کاش اشاره میکردین که در این مراسم بودین یا نه . به هر حال هر جور که راحتین خودتونو معرفی کنید. در رابطه با عکس ها بگم که سه عکس اول مربوط به استقبال در قزوینه که آقا مهدی گرفتن و بقیه عکس ها هم پایین روچه که بنده گرفتم. اینطور که معلومه شما در مراسم حضور نداشتین؟
شنبه 17 خرداد 1393 23:42
امیدوارم این مراسم ها و عکس ها هر چه بیشتر تکرار بشه.از خدا میخوام که بهانه دور هم جمع شدنامون همیشه وهمیشه شادی باشه.
ابراهیم غلامی روچی : ان شاءاله
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به خاطره بازی پایین روچی خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای خاطره بازی پایین روچی محفوظ است